Markalar için web sitesinin önemi

Markalar için web sitesinin önemi

aracılığıyla Zetku Dijital Çözümler Mart 05, 2020

Markalar için, potansiyel müşterilere ulaşılabilecek her türlü mecra, önem taşımaktadır. 59 milyonun üzerinde kişinin kullandığı internet, bu anlamda en önemli platformların başında geliyor. Nüfusun neredeyse yüzde 70’inden fazlasının internete bağlı olduğu ülkemizde, ürün ve hizmetlerini kısıtlı bir çerçevede değil, ulusal bir bilinirliğe ulaşma amacı ile ülke genelinde duyurmak isteyen markalar için internet, en önemli kanalların başında geliyor. Dijital pazarlama enstrümanlarının merkezinde yer alan web sitesi de, bu anlamda olmazsa olmaz bir konumda.

Dijital pazarlama planı içinde web sitesi

Markanızın ürün ve hizmetlerini duyurduğu, hedeflediğiniz konuma göre doğrudan satış ya da müşteri iletişimi odaklı bir web sitesi, dijital pazarlama sürecinizde merkezi konumda yer alabilir. İyi bir internet sitesinin, markanız için faydaları saymakla bitmeyecek türdendir. Hedef odaklı ve etkili bir içerik planı ile, ulaşmak istediğiniz insanlara markanızın ve ürünlerinizin hikayesini sunabildiğiniz internet sitesi, satışlara ve bilinirliğe doğrudan etki edecektir. Google Ads, Yandex reklamları gibi doğrudan ücretli reklam modellerinin merkezinde olmanın yanı sıra, optimize edilmiş bir web sitesi ile Google başta olmak üzere, tüm arama motorlarından organik ziyaretçi elde ederek, ulaştığınız insan sayısını artırabilirsiniz.

Nasıl bir web sitesine sahip olmalısınız?

Kurumsal kimliğinizi iyi anlatan, hedefinize doğrudan ulaşmanızı sağlayabilecek bir akışa sahip ve etkili içeriklerin yer aldığı bir internet sitesi, doğru sonuçları almanıza yardımcı olabilir. Bu anlamda hem yazılım, hem tasarım hem de içerik süreci doğru analiz edilmeli ve oluşturulmalıdır. Profesyonel bir web sitesi, her yönü ile kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarma hedefine sahip olmalıdır. Bu da, ziyaretçilerinizin ulaşmak istediği ürüne ya da içeriğe, en kısa zaman içinde, en az tıklama sayısı ile ulaşması anlamına gelir. Arama motorlarının algoritmalarına uygun olarak, kod ve tasarımsal açıdan optimize edilmiş, sade arayüz ile kullanıcıların hızlı ve keyifli bir deneyim yaşamalarına olanak tanıyan bir site, arama motorunda hedeflediğiniz üst sıralara ulaşmanız için katkı sağlayacaktır. Kısacası, markanızı dijital mecralarda bilinir kılmak, ziyaretçi sayınızı artırarak ürün ve hizmetlerinizi daha geniş bir kitleye duyurmak için olmazsa olmaz bir araç olan web sitesi, birçok açıdan profesyonelce kurgulanması gereken bir platformdur.

Zetku olarak, uzman yazılımcı, tasarımcı ve dijital pazarlamacı ekip arkadaşlarımız ile, web sitenizi en iyi sonucu almanız adına geliştiriyor, son teknolojik gereksinimlere uygun olarak sizlere sunuyoruz. Rakiplerinizden ayrılarak, bir adım öne çıkmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçin.

Sosyal Paylaşımlar

Benzer Yazılar