Kurumsal Kimlik Tasarımı

Marka Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Özet

Ajans olarak, hikayenizi yansıtacak ve müşterilere sizi, en samimi şekilde anlatacak bir kurumsal kimlik stratejisi oluşturuyoruz.

Bir markanın, tasarımsal olarak, marka hikayesini en önemli şekilde ifade eden stratejisi, oluşturduğu kurumsal kimliktir. Marka ile bütünleşen kurumsal kimlik, markanın logosu ve kullandığı renkler ile başlayan bir süreçtir. İşletme ile ilgili ilk ve en önemli intibatı oluşturan kurumsal kimlik, markaya ait tüm alanlarda kullanılır. Bu alanlar arasında kartvizitler, dosyalar, broşürler, sosyal medya hesaplarının tasarımları, araç giydirmeleri ve ürünlerin ambalajları, web sitesi gibi yerler bulunur. Markanın tüm öğeleri ile büründüğü kurumsal kimlik, iyi bir strateji ile oluşturulduğu takdirde, marka için değer yaratan bir duruş ortaya koyar. Ajans olarak, profesyonel grafik tasarım ekibimiz ile, markanız için en doğru kurumsal iletişimi sağlayacak, kaliteli kurumsal kimlik tasarım çalışmalarını sunuyoruz.

İlk önce markanızı tanıyoruz, ardından kurumsal kimliğinizi oluşturuyoruz

Kurumsal kimlik tasarımı, standart bir tasarım çalışmasından ziyade, markanın ruhunun çok iyi bir şekilde ifade edildiği ve seneler sonra bile marka ile anılacak detayları içeren, önemli bir çalışmadır. Bundan dolayı, profesyonel ekibimiz ile kurumsal kimlik tasarımı çalışmalarında ilk etapta markanızı doğru bir şekilde okuyor, her yönden analiz ediyor ve sizinle gerçekleştirdiğimiz görüşmeler, sizden aldığımız brief’ler doğrultusunda tasarım çalışmalarını profesyonel ekibimiz ile gerçekleştiriyoruz.

Nasıl bir kurumsal kimlik tasarımı?

Markanızın hikayesini yansıtan

Markalar, insanlar gibi bir hikayeye sahip. Geçmişten gelen marka kültürünü, ya da gelecekte oluşturmak istediği vizyonu anlatan renkler ve fontlar, markanın tasarım stratejisine dahildir. Markanın her detayını yansıtan ancak sadelikten uzaklaşmayan tasarımlar, başarı hikayelerine eşlik edecek önemli bir detaydır. Büyük markaların kurumsal kimliklerinde, bu strateji yer alır. Ajans olarak, hikayenizi yansıtacak ve müşterilere sizi, en samimi şekilde anlatacak bir kurumsal kimlik stratejisi oluşturuyoruz.

Her platform için esnek

Geçmiş dönemde, kurumsal kimlik ağırlıklı olarak basılı ürünler odaklı bir anlayışa sahipti. Şimdi ise, gitgide gelişen ve değişen, çeşitliliği artan mecralar ile kurumsal kimliğin daha esnek olması gereken bir noktadayız. Web siteleri, sosyal medya platformları bunlardan yalnızca bazıları. Bu anlamda, kurumsal kimlik tasarımında her platformu düşünerek hareket ediyoruz.

    Sade ve enerjik

    İnsanlar, gördükleri bir şeyi, algılanmasının kolay olması ölçütünde daha iyi hatırlamaktadır. Bu anlamda kurumsal kimlik tasarımında karmaşıklıktan uzaklaşmak, iyi bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Ajans olarak sizi en etkili ve en sade şekilde anlatacak bir tasarım teması belirliyoruz. Sadeliğin yanında, markanızın enerjisini en iyi şekilde yansıtacak renkleri ve detayları hazırlıyoruz.

    Makaleler

    İlgili Yazılar