Sosyal Medya Danışmanlığı

Dijital Pazarlama ve Yönetimi

Sosyal Medya Danışmanlığı

Özet

Markanızı, sosyal medyadaki milyonlarca markadan, özellikle de rakiplerinizden ayıracak en önemli konulardan bir tanesi tasarım stratejisidir.

Markalar, hedef kitlelerine ulaşmak için onların zaman geçirdiği her mecrada yer almak zorundadır. Sosyal medya, hayatımıza girip radikal bir değişikliğe yol açtığı günden beri internet kullanıcıları için ne kadar önemliyse, markalar için de o denli bir öneme sahip. Sosyal medyanın profesyonel bir şekilde yönetilmesi ve sosyal medya reklamlarının da aynı felsefe doğrultusunda tasarlanması, markalar için oldukça önemli. Ajans olarak, profesyonel grafik tasarım ve sosyal medya ekibimizle, markanız için sosyal medyada en etkili yönetimi sağlıyoruz. Profesyonel kalitede içeriklerin oluşturulması, başta Facebook, Instagram, Youtube, Twitter ve LinkedIn gibi en önemli mecralarda markanın konumlandırılması, sosyal medya reklamlarının yönetimi gibi önemli konularda markanız için çözümler sunuyoruz.n

Neler yapıyoruz?

Sosyal medya danışmanlığı kapsamında amacımız, markanızın sosyal mecralarda doğru bir şekilde konumlandırılması, etkili içerikler üretmesi ve bu içeriklerin hedef kitleniz ile buluşturulmasıdır. Etkili içeriklerin, hedef kitle dışındaki kitle ile buluşmasının markalar için herhangi bir anlam ifade etmediği internet dünyasında, sosyal medya yönetiminin her aşaması profesyonel bir şekilde sürdürülmelidir. Bu anlamda yaptığımız çalışmaların kapsamı doğru içerik ve doğru hedef kitle olarak ifade edilebilir.

Hedef kitlenin belirlenmesi

Sosyal medya yönetiminin ilk aşaması, reklam yönetimi ve diğer dijital pazarlama alanlarında olduğu gibi doğru mecralarda doğru hedef kitlenin belirlenmesidir. Bir marka için, farklı platformlarda farklı kitlelere dönük bir reklam dili oluşturulabilir. Örnek vermek gerekirse, LinkedIn ağırlıklı olarak kurumsal imajın temsil edildiği bir mecradır. Instagram ya da Youtube’da ise daha dinamik bir iletişim benimsenebilir. Bu tamamen markanızın iletişim stratejisine bağlı bir durumdur. Ajans olarak ilk aşamada, sosyal medyada içeriklerin oluşacağı kitleyi belirliyor ve bu kitleye ulaşmak için doğru adımları tasarlıyoruz.

Sosyal medya içerik takviminin oluşturulması

Sosyal medya danışmanlığı kapsamında, aylık ya da haftalık olarak içerik planlaması yapıyoruz. Bu planlamada, özel günleri ve markanız için önemli olan dönemleri es geçmiyor, doğru içeriklerle maksimum etkileşimi yakalamaya çalışıyoruz. Markanız tarafından onaylanmış ve revize edilmiş sosyal medya içeriklerini, belirlediğimiz takvimde paylaşıyoruz.

Profesyonel sosyal medya tasarımları

Markanızı, sosyal medyadaki milyonlarca markadan, özellikle de rakiplerinizden ayıracak en önemli konulardan bir tanesi tasarım stratejisidir. Doğru ve etkili tasarımlarımızla, sosyal medya iletişiminizi profesyonel bir ifade ile ortaya koymanızı sağlıyoruz. Markanızın içeriklerini, doğru mesajlar ile belirliyor, duyurmak istediğiniz kampanyaları ve yenilikleri doğru bir şekilde paylaşıyoruz.

  Sosyal medya reklamları

  Sosyal medya danışmanlığımız kapsamında, Facebook ve Instagram başta olmak üzere Youtube, LinkedIn gibi platformların reklam yönetimi seçenekleri üzerinden içeriklerinizi, uygun bütçeler ile doğru kitlelere ulaştırıyoruz. Bütçenizi efektif bir şekilde büyütürken, sosyal medya takipçi sayınızı artırıyoruz.

  İmaj yönetimi ve geri bildirimler

  Sosyal medyada her marka, aynı zamanda bir karakter, bir kullanıcı olarak o mecranın üyesidir. Dolayısı ile zaman zaman insanlarla etkileşime giren, kriz anlarında doğru tepkiler veren, kullanıcıları, yani potansiyel müşterileri önemseyen bir marka imajı çizmenizi sağlıyoruz.

  Makaleler

  İlgili Yazılar