Reklam Yönetimi

Dijital Pazarlama ve Yönetimi

Reklam Yönetimi

Özet

Reklam yönetimi, kapsadığı birçok alt model ile ürün ve hizmetlerinizi duyurmanız için en etkili modeldir.

Dijital pazarlama alanında, markanızın ürün ve hizmetlerini ilgili hedef kitleye ulaştırmanın birçok yolu mevcut. Bu yollar arasında, etkili reklam yönetimi ilk sıralarda yer alıyor. Organik olarak üst sıralarda yer almasanız dahi, uygun bütçeler ve doğru stratejiler ile oluşturduğunuz reklam yönetimi sizi geniş kitlelere ulaştırabilir, satışlarınıza doğrudan yansıyabilir. Reklam yönetimi alanında, profesyonel dijital pazarlama ekibimiz ile birlikte sunduğumuz hizmetle, markanızı dijital platformlarda ön plana çıkaracak ve hikayenin akışını değiştirecek hamleler yapmak için çalışıyoruz.

Hedef kitlenize internetten ulaşın

Reklam yönetimi, kapsadığı birçok alt model ile ürün ve hizmetlerinizi duyurmanız için en etkili modeldir. Google, Facebook, Instagram gibi platformlar üzerinde oluşturacağınız reklamlar ile, belirlediğiniz demografik yapı ya da özel gruplara, farklı ürün ve hizmetleri sunabilir, dönüşlerinizi internet üzerinden hızlı bir şekilde alabilirsiniz. İnternet reklamlarının en önemli avantajlarından biri de, klasik reklam modellerine göre analitik olarak incelenebilir, raporlanabilir olmasıdır. Reklamınızın ulaştığı kişi sayısı, reklamınıza gelen etkileşimler ve tüm dönüşler, detaylı olarak raporlanır. Reklam yönetimi çalışması, izlenen birkaç temel aşamanın ardından, dijital pazarlama alanında uzman ekibimiz tarafından profesyonel bir şekilde yapılmaktadır.

Hedef kitlenizi analiz ediyoruz

Reklam yönetiminin ilk aşaması, ulaşmak istediğiniz hedef kitlenizin analizidir. Hedef kitlenizin belirlenmesi, hangi dijital mecralarda hangi bir reklam stratejisi izleneceğinin de ipuçlarını verir. Yaş, ilgi alanları, yaşanılan şehir, kullanılan dil, gelir durumu gibi birçok farklı parametre kullanılarak, markanızın ürünleri ile ilgilenebilecek kitle titizlikle oluşturulur. Bu da, bütçenizin efektif bir şekilde kullanılabileceği etkili bir reklamın ilk ve en önemli adımıdır.

Reklam tasarım çalışmalarını oluşturuyoruz

Etkili bir reklam yönetiminde, iyi bir sonuç almak adına her reklam kanalına özel reklam tasarımlarının hazırlanması önemlidir. Ajans olarak, profesyonel tasarımcılarımız ile reklam yayını öncesinde tasarımları hazırlıyor, hedeflediğiniz strateji doğrultusunda dikkat çekici reklam tasarımları oluşturuyoruz.

  Neler yapıyoruz?

  Google Ads

  Google, reklam yönetiminde en önemli mecraların başında geliyor. Görüntülü reklamlar, metin reklamları, yeniden pazarlama reklamları, mobil reklamlar ve Google alışveriş reklamları ile, özel bir reklam stratejisi oluşturuyoruz. 60 milyona yakın internet kullanıcısının olduğu ülkemizde, doğru hedef kitleye ulaşmanın en önemli mecralarından Google’da, etkili bir Google Ads yönetimi ile bütçeniz doğrultusunda en iyi satışı ve bilinirliği yaratmanızı sağlıyoruz.

  Facebook ve Instagram reklamları

  Popüler sosyal medya platformları Facebook ve Instagram’da, etkili bir reklam yönetimi sağlıyoruz. Beğeni, içerik öne çıkarma gibi popüler Facebook reklamlarının yanı sıra, Instagram’da fotoğraf ve videonun öne çıkarılması, Instagram Story reklamları gibi popüler kanalları etkili bir şekilde yönetiyor, profesyonel bir raporlama ile size sunuyoruz.

  Youtube reklamları

  Youtube, reklam yönetiminde en etkili sonuçların alındığı, popüler sosyal platformlar arasında. Youtube’da yayın içi ve video içi reklamları hazırlıyor, arama sonuçları ve görüntülü reklam modelleri ile, ihtiyacınız olan doğrultuda bir plan oluşturuyoruz. Profesyonel Youtube reklam yönetimi hizmetimizin ardından, sonuçları size raporluyoruz.

  LinkedIn reklamları

  İş dünyasının en popüler sosyal ağı olan LinkedIn’deki reklamlarını, bütçenizi en efektif şekilde kullanmanız adına sponsorlu reklam, banner, metin reklamı ve inMail reklamı gibi, ihtiyacınıza en uygun reklam modelini kullanıp hazırlıyor ve yönetiyoruz.

  Twitter reklamları

  Türkiye’de oldukça popüler bir sosyal ağ olan Twitter’da, sponsorlu tweet, web site yönlendirme odaklı reklamlar, mobil uygulama yükleme gibi modeller ile markanızın ihtiyacı olan dönüşümleri, en uygun bütçeler ile sağlıyoruz.

  Makaleler

  İlgili Yazılar