Logo Tasarım

Marka Tasarımı

Logo Tasarım

Özet

Firmanın, misyonunu ve vizyonunu en sade ve en hızlı şekilde anlatabileceği logo tasarımı, marka için en önemli görsel öğelerden biridir

Logo, bir markanın karakterini ve vizyonunu, müşteriye yansıtan ilk öğelerden bir tanesidir. Profesyonel olarak tasarlanmış bir logo, markanın duruşunu hedef kitleye kusursuz bir şekilde iletir. Bu anlamda, markanızın kurumsal kimliğinin en önemli parçası olan logonun, insanların aklında kalan, çalışma alanını, kimliğini ve enerjisini müşteriye aktaran bir yapıda olması önemlidir. Ajans olarak, profesyonel grafik tasarım çalışmalarımız içerisinde, logo tasarımı hizmeti sunuyoruz.

Nasıl bir logo?

Dijital tasarım araçlarının gelişmesiyle birlikte, logo tasarımı için kullanılabilecek birçok araç ortaya çıkmış ve çok farklı logo modellerinin geliştirilmesine neden olmuştur. Logo tasarımında en önemli unsur, tasarımcının deneyimini ve yaratıcılığını tek bir potada eritmesi ve markanın ruhunu en iyi şekilde yansıtacak çalışmayı ortaya koymasıdır. Logo tasarımında markanın istekleri doğrultusunda hazırlanan, en ince detayına kadar düşünülen logolar bir markanın onlarca yıllık öyküsünü taşıyacak, onunla bütünleşecek tasarımlardır. Logo çalışmalarında marka kimliğinin yansıtılmasının yanı sıra, anlaşılır ve akılda kalıcı olma faktörleri çok önemlidir. Bu anlamda, sade çalışmalar ön plandadır. Karmaşık bir logo, müşterinin algılarında farklı çağrışımlara yol açabilir, bundan dolayı sade ve etkili bir logo tasarımı ile markanızın kurumsal kimliği için en önemli adımı hemen atmalısınız.

Logo, bir marka için ne ifade eder?

Profesyonel tasarım ekibimiz ile sunduğumuz logo tasarım hizmetinde, firmanızın duruşunu, ürün ve hizmetlerini, geçmişini, kısacası tüm hikayesini analiz ederek ortaya farklı tasarım alternatifleri çıkarıyoruz. Etkili logolar web siteniz, sosyal medya hesaplarınız, basılı çalışmalarınız, kısacası iletişim sağladığınız her kanalda müşteriye ulaşan en önemli detaydır. Logoların sunduğu avantajlardan bazılarını şu şekilde sıralamak mümkün:

1. Logo, bir şirketten bir marka olmaya giden yoldaki en önemli adımdır
2. Kurumsal kimliği güçlendiren, bütünleştirici bir öğedir
3. Potansiyel müşteriler, sizi ilk önce logonuz ile değerlendirir
4. Logo, sizi rakiplerden ayıran en önemli faktördür
5. Logo, kurumsal kimlik havası katan bir değer olmasından ötürü, marka saygınlığınızı artırır
6. Firmanızı ve ürünlerinizi, logonuz ile daha sade ve net bir şekilde anlatabilirsiniz

    Profesyonel logo tasarımı hizmeti alın

    Firmanın, misyonunu ve vizyonunu en sade ve en hızlı şekilde anlatabileceği logo tasarımı, marka için en önemli görsel öğelerden biridir. Kurumsal kimlik tasarımı alanında çalışmalar yapan, deneyimli grafik tasarım ekibimiz ile kaliteli, yaratıcı ve sade logo tasarımı çalışmaları sunuyoruz. Her sektöre ve her hizmete özel, müşterilerinizin aklında kalacak şık logo tasarımları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Makaleler

    İlgili Yazılar