SEO Danışmanlığı

Dijital Pazarlama ve Yönetimi

SEO Danışmanlığı

Özet

SEO çalışması, bir web projesi için önem noktasında ilk sırada yer alır.

İnternet kullanıcılarının büyük bir kısmı, aradığı ürün ve hizmetlerle ilgili araştırmalarının ilk adımını arama motorlarında atıyor. Arama motorlarında görünür olmak, birçok marka için olmak ya da olmamak anlamına geliyor. Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO, internette web sitenizin arama motorlarından organik trafik alabilmesi için olmazsa olmaz bir hizmet. Yüzlerce farklı teknik kriteri bulunan SEO çalışmalarında, etkili bir sonucun alınabilmesi adına profesyonel ve titiz bir çalışma yürütülmesi önemlidir. Ajans olarak, Google’ın son güncellemelerini ve en güncel SEO tekniklerini yakından takip ediyor, sitenizin arama motorlarında en iyi performansı göstermesi adına SEO hizmeti sunuyoruz.

SEO danışmanlığı kapsamında nasıl ilerliyoruz?

SEO, arama motorlarının, web sitesine giren kullanıcıların en iyi deneyimi yaşamaları adına sunduğu kriterleri esas alan bir kavramdır. Bu nedenle, SEO’yu belli başlı temel kriterler çerçevesinde değil, çok yönlü bir bakış açısı ile ele almak gerekir. Ajans olarak, SEO danışmanlığı hizmetimizde sitenin temel altyapısı, kodlamasından başlayıp Google tarafından önemsenen 300’ün üzerindeki önemli kriter çerçevesinde optimize ediyoruz. İç ve dış SEO süreçlerini profesyonel SEO uzmanlarımız ile değerlendiriyor, hedef anahtar kelimelerde yükselmek için özel stratejiler geliştiriyoruz.

SEO çalışmaları hangi hizmetleri kapsıyor?

Belirlenen SEO stratejisine göre farklılıklar söz konusu olabilse de, temel olarak SEO çalışmalarının aşağıdaki hizmetleri kapsar:

1. Rakip firmaların SEO analiz ve stratejileri
2. Anahtar kelimelerde, arama motorlarında yükselmenin sağlanması
3. Sitedeki mevcut içeriklerin, optimize edilerek daha otoriter bir konuma getirilmesi
4. Web site ziyaretçi sayısının artırılması
5. Sitede bulunan hataların, iç optimizasyon çalışması ile kaldırılması
6. Doğru ve etkin anahtar kelimelerin kullanılmasına dönük çalışmalar
7. Sosyal medya üzerinden, organik olarak daha fazla trafik alınmasına yönelik çalışmalar
8. Yeni müşteri ve satış sayısında artış
9. Markanın bilinirliğinde ve imajında pozitif artış sağlanması
10. Alan adının otoritesinin artırılması
11. Canlı destek, ticket, mail gibi araçların optimize edilerek, CRM iletişiminin güçlendirilmesi

SEO çalışması, bir web projesi için önem noktasında ilk sırada yer alır. Google verilerine göre, ilk sayfa ilk sırada yer alan bir sonuç, toplam aramaların yüzde 30’una yakınını alırken, 2. sayfa ve sonrasındaki tüm sonuçlar ise toplam aramanın çok küçük bir kısmını almaktadır. Bu da, SEO konusunda her sitenin, her markanın ciddi bir rekabet içine girmesine ve disiplinli çalışmasına neden olmuştur. SEO konusunda profesyonel ekibin desteği ile sitenizi tüm kriterlere uygun hale getirerek, organik trafiğinizi artırmayı düşünüyorsunuz bizimle hemen iletişime geçin.

    Makaleler

    İlgili Yazılar